fot. dział marketingu promocji i reklamy Zespołu Śląsk

Koncert patriotyczny „A to Polska właśnie” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

15 sierpnia 2022 roku w Amfiteatrze Miejskim w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się Koncert patriotyczny „A to Polska właśnie” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Przedsięwzięcie patronatem medialnym objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Miasto Piotrków Trybunalski zaprasza na ucztę muzyczną, jaką będzie Koncert patriotyczny „A to Polska właśnie” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Początek wydarzenia o godz. 16.00 w Amfiteatrze Miejskim w Piotrkowie Trybunalskim.

„Jest to widowisko złożone z muzyki, pieśni oraz tańców ludowych i narodowych, z udziałem: solistów, chóru, baletu i orkiestry” – zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

fot. dział marketingu promocji i reklamy Zespołu Śląsk

Przeważającą część programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej.

„W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk”. Będą również opracowania muzyczne do takich tańców jak: Trojak, Taniec chustkowy, Kujawiak z oberkiem, Krakowiak, Polonez z Mazurem oraz Tańce górali podhalańskich” – wymieniają.

Autorem opracowań wymienionych tańców jest Elwira Kamińska.

Patronat medialny nad koncertem sprawują Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj