fot. PAP/Tytus Żmijewski

O. dr T. Rydzyk CSsR podczas 31. rocznicy powstania Radia Maryja: Trzeba się modlić, ale i działać

Potrafimy wybaczyć, bo jesteśmy katolikami, ale bronić się trzeba. Biada, gdybyśmy się nie bronili, jeżeli będzie nieprawość i zło. Trzeba się modlić, ale i działać – mówił podczas obchodów 31. rocznicy powstania Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja, odnosząc się do sytuacji związanej z wojną na Ukrainie.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR zaczął od złożenia podziękowań wszystkim, którzy pomagają walczącej Ukrainie.

– Bóg zapłać wszystkim: Kościołowi polskiemu, katolikom polskim, chrześcijanom, wszystkim wierzącym, a nawet niewierzącym. A tym, którzy sprzeciwiają się, życzymy, żeby przejrzeli i zrozumieli, bo tu chodzi o bezpieczeństwo wszystkich. Chcemy budować bezpieczeństwo i pokój ze wszystkimi – wskazał dyrektor Radia Maryja.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR zaznaczył, że dążenie do pokoju wynika z katolickiej nauki, którą kieruje się toruńska rozgłośnia.

– My, Polacy, wszystkim wybaczamy. Potrafimy wybaczyć, bo jesteśmy katolikami – „I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. Ale bronić się trzeba. Biada, gdybyśmy się nie bronili, jeżeli będzie nieprawość, zło – mówił redemptorysta.

Dyrektor Radia Maryja poprosił o modlitwę za ofiary wojny, w tym uprowadzonych kapłanów. Wśród nich są dwaj jego współbracia – redemptoryści obrządku wschodniego.

– Trzeba się modlić, ale i działać. Dziękujemy obecnie rządzącym (…), że bronicie Ojczyzny. Bóg zapłać za to. Dziękujemy – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Podziękował też wszystkim, którzy posługiwali i posługują w Radiu Maryja, Telewizji Trwam, „Naszym Dzienniku”  oraz społeczności akademickiej AKSiM, a także seminarium redemptorystów.

– Alleluja i do… roboty ewangelizacyjnej! – wezwał dyrektor Radia Maryja, kończąc swoje przemówienie.

radiomaryja.pl

drukuj