fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Pani J. Adamczyk z Biura Radia Maryja w Świebodzinie: Katolicki głos w polskim domu nie może szkodzić nikomu, bo serca są pełne radości, gdy Pan Bóg w rodzinie gości

Moje marzenie było takie, żeby mieć takie radio, żeby zawsze można było posłuchać i rozmyślać, rozważać bez względu na dzień, na porę dnia. Zmienił się ustrój, wyszła obłuda – różaniec w ręku uczynił cuda i powstało Radio Maryja. Katolicki głos w polskim domu nie może szkodzić nikomu, bo serca są pełne radości, gdy Pan Bóg w rodzinie gości – mówiła w poniedziałkowych  „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja pani Janina Adamczyk z Terenowego Biura Radia Maryja w Świebodzinie.

Już w najbliższą sobotę będziemy przeżywać uroczystą 31. rocznicę powstania Radia Maryja. Tego dnia wspólnie będziemy dziękować Bogu za dar ewangelicznego dzieła promieniującego na całą Polskę i świat. [czytaj więcej]

Pani Janina Adamczyk ze Świebodzina jest długoletnią słuchaczką naszego Radia i osobą aktywnie zaangażowaną w tworzenie społeczności Rodziny Radia Maryja. Od wielu lat towarzyszą jej słowa czołowego sloganu toruńskiej rozgłośni: „Katolicki głos w twoim domu”.

– Zawsze mówiłam: „Katolicki głos w polskim domu nie może szkodzić nikomu, bo serca są pełne radości, gdy Pan Bóg w rodzinie gości” – podkreśliła pani Janina.

Wskazała, że dzięki toruńskiej rozgłośni mogła pogłębić swoją wiarę, czego brakowało jej w latach poprzedzających jej kontakt z Radiem Maryja.

– Człowiek poszedł na Mszę do kościoła, usłyszał Ewangelię, za dużo później nie rozmyślał. Było w nas – że tak powiem – bardzo mało wiary, a moje marzenie było takie, żeby mieć takie radio na antenie, żeby zawsze można było posłuchać i rozmyślać, rozważać bez względu na dzień, na porę dnia – mówiła sympatyczka naszego radia.

Marzenie pani Janiny się spełniło. W 1991 r. niedługo po zmianach ustrojowych z inicjatywy o. Tadeusza Rydzyka CSsR powstało w Toruniu Radio Maryja.

– Zmienił się ustrój, wyszła obłuda – różaniec w ręku uczynił cuda. I powstało Radio Maryja – powiedziała słuchaczka toruńskiej rozgłośni.

Pani Janina od 28 lat bierze udział w obchodach urodzin Radia Maryja. Stwierdziła, że każda kolejna rocznica jest lepsza od poprzedniej.

– To było coś wspaniałego. Tłumy ludzi, ciasno, ale było tak radośnie! Na każdej rocznicy, na każdej pielgrzymce było tak radośnie. Dosłownie Duch Boży, Duch Polski. (…) Jak organizowałyśmy te pielgrzymki, jechałyśmy na nie, to po drodze zawsze układałyśmy różne pieśni, różne wierszyki odnośnie do tego spotkania – zaznaczyła pani Janina.

Gość Radia Maryja wskazała, że zarówno ona, jak i inne osoby wchodzące w skład Rodziny Radia Maryja bardzo mocno przeżywały słowa wdzięczności, jakie pod adresem Radia Maryja wygłosił w 1995 r. św. Jan Paweł II: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję za to, że jest w Polsce takie radio, że się nazywa Radio Maryja”.

Przyjeżdżając co roku do Torunia na obchody rocznicy powstania naszej rozgłośni, członkowie Rodziny Radia Maryja mogą na własne oczy zobaczyć rozwój zarówno samego Radia, jak i instytucji przy nim powstałych – Telewizji Trwam, Wyższej Szkoły (później Akademii) Kultury Społecznej i Medialnej, Parku Pamięci czy wreszcie Geotermii Toruń. Żadnego z nich nie udałoby się zrealizować, gdyby nie zaangażowanie i pomoc ze strony naszych wiernych słuchaczy.

Całość rozmowy z panią Janiną Adamczyk jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj