Pielgrzymi przybywają na XXV Rocznicę Powstania Radia Maryja

Toruń z radością wita pielgrzymów z całej Polski, a także z zagranicy. Do Grodu Kopernika przybywa coraz więcej osób, które będą uczestniczyć w uroczystościach XXV Rocznicy Powstania Radia Maryja.

Dzięki wytrwałej modlitwie, solidarności i ofiarności ludzi dobrej woli, którzy czują potrzebę wsparcia tej cennej inicjatywy udało się pokonać wiele przeciwności i stworzyć fenomen na skalę świata – Rodzinę Radia Maryja.

– Radio Maryja to nie tylko stacja radiowa, to wspólnota, rodzina. Wspólnota ludzi, którzy razem się modlą, razem przeżywają swoje rozterki, wymieniają między sobą doświadczenia, a przede wszystkim łączy ich patriotyzm, modlitwa za ojczyznę, modlitwa za nasze sprawy –  wskazuje Jadwiga Zacharzewska z biura Radia Maryja w Gdyni przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka.

Radio Maryja uwrażliwia nas na drugiego człowieka. To radio buduje ludzi i uszlachetnia.

– Nastąpił czas w moim życiu, kiedy wyjechałam za granicę. Wyjechałam do Włoch i mieszkałam tam przez 16 lat. Włochy i religia, katolicyzm – to wszystko ładnie, pięknie, ale człowiekowi brakowało języka polskiego, przede wszystkim w modlitwie. Szukając w internecie wiadomości o Radiu Maryja, trafiłam na Radio Maryja online. To mnie bardzo ucieszyło, bo od razu wyobraziłam sobie, że to jest coś niesamowitego. Tak mi serce zabiło, to była ogromna, szczera radość – mówi Aleksandra Pusińska, słuchaczka Radia Maryja.

Radio Maryja napotyka na swojej drodze wiele przeciwności. Ciągle jest atakowane przez środowiska liberalno-lewicowe, którym jest nie po drodze z prawdą i Bogiem. Jednak mając za sobą taki sztab ludzi wiary, a także Bożą Opatrzność, rozgłośni nie straszne żadne trudności.

Myślę, że jest atakowane z powodów najważniejszych, że ono budzi świadomość i budzi religijność, ale budzi wiarę. Budzi człowieka. Widziałam po mojej córce – mąż ją odciągał, próbował nią manipulować, a ona dzięki Radiu Maryja się nie dała, mało tego, nauczyła się tak postępować, że jeszcze ona jest ewangelizatorem i nauczycielką, a nie odwrotnie –  podkreśla Halina Grzelakowska, słuchaczka Radia Maryja.

Dlatego zachęcamy, aby przez kolejne lata, także w łączności z Ojcem św. Franciszkiem, modlić się za pośrednictwem Radia Maryja.

TV Trwam News/RIRM

drukuj