Rozpoczyna się X „Dziękczynienie w Rodzinie”

 W Toruniu odbędzie się dziś X „Dziękczynienie w Rodzinie”. Sympatycy Radia Maryja, jak co roku, spotkają się na wspólnym świętowaniu przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Tegoroczne dziękczynienie rozpocznie Msza św. o godzinie 11:00. Po Eucharystii odsłonięta i poświęcona zostanie tablica upamiętniająca ofiary Rzezi Wołyńskiej.

Poza wspólną modlitwą na przybyłych czeka szereg atrakcji – koncerty, a także wystawy produktów ekologicznych. Nie zabraknie też różnych form rozrywki dla dzieci.

W specjalnych punktach będzie tez można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z zakresu onkologii, cukrzycy i chorób serca. Dr Tomasz Mierzwa, chirurg i onkolog, wskazuje, jak ważna jest profilaktyka w wykrywaniu nowotworów u kobiet.

To jest tak, że jak wykonamy 1000 badań, to 950 pacjentek dowie się, że są zdrowe. Tylko u 50 znajdziemy jakiekolwiek zmiany, ale po dalszej diagnostyce znowu większość tych zmian okazuje się niegroźna. I tak naprawdę tylko u 5 pacjentek z tego 1000 przebadanych zdarzyć się może, że jest to choroba nowotworowa, ale tak jak mówiłem najczęściej bardzo wcześnie wykryta. Także serdecznie zapraszam pacjentki na badania. Muszą oczekiwać na wyniki badań, które potem wysyłamy na adres domowy. Ten wynik jest dodatkowo jeszcze opatrzony opinią lekarza, żeby wynik był jasny i klarowny dla pacjentki – mówi dr Tomasz Mierzwa.

Honorowy patronat nad „Dziękczynieniem w Rodzinie” sprawuje prezydent Torunia Michał Zaleski i ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl