[NASZ TEMAT] Ks. abp M. Mokrzycki na 28. rocznicę powstania Radia Maryja: Dziękujemy i gratulujemy Wam tak wielkich osiągnieć, za to, że jesteście z ludźmi

Z okazji tego jubileuszu dziękujemy i gratulujemy Wam tak wielkich osiągnięć, za to, że jesteście z ludźmi. Jesteście z ludźmi każdego dnia i z każdym człowiekiem – od tego najmłodszego do tego najstarszego. Radio Maryja docieka także tutaj do nas, do Lwowa – mówił w rozmowie z TV Trwam ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

Radio Maryja świętuje 28. rocznicę powstania. Toruńska rozgłośnia prowadzi nadawanie swoich audycji od 8 grudnia 1991 roku.

Ks. abp Mieczysław Mokrzycki podkreślił, że pamięta początki Radia Maryja. Nie były to łatwe czasy – dodał.

– W tym wszystkim wspierały Was modlitwy wielu wiernych, a najbardziej tych najprostszych, tych którzy swoją modlitwą i swoje cierpienie ofiarowali, by to dzieło dzisiaj było takie, jakie jest – zaznaczył duchowny.

Metropolita lwowski złożył wyrazy podziękowania za działalność, którą prowadzi toruńska rozgłośnia.

– Za to Wam serdecznie z okazji tego jubileuszu dziękujemy i gratulujemy Wam tak wielkich osiągnieć, za to, że jesteście z ludźmi. Jesteście z ludźmi każdego dnia i z każdym człowiekiem – od tego najmłodszego do tego najstarszego. Radio Maryja docieka także tutaj do nas, do Lwowa – akcentował ksiądz arcybiskup.

Wielu wiernych na Ukrainie każdego dnia słucha Radia Maryja – zapewnił ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

– Wielu naszych wiernych również może każdego dnia razem z Wami modlić się, słuchać, przeżywać swój każdy dzień i myślę, że święty Jan Paweł II, który tak bardzo kochał i ojca Tadeusza, i Radio Maryja, jest z tego powodu szczęśliwy i na pewno Was wspiera swoim orędownictwem i Wam błogosławi z domu Ojca Niebieskiego – powiedział duchowny.

radiomaryja.pl/TV Trwam

drukuj