Wartość Radia Maryja i TV Trwam

Na każdym miejscu, gdzie się spotykamy podkreśla się wartość i zadanie Radia Maryja i TV Trwam jako dzieł ewangelizacyjnych – powiedział ks. abp Wacław Depo.

Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP odniósł się do trwającej w Watykanie wizyty „ad limina Apostolorum”. Podczas wizyty polscy księża biskupi odwiedzają w grupach poszczególne dykasterie Kurii Rzymskiej.

W Papieskiej Radzie ds. Środków Społecznego Przekazu biskupi byli gośćmi jej przewodniczącego ks. abp Claudio Marii Cellego. Rozmawiali z nim o sposobach zwiększania udziału katolików w przestrzeni medialnej.

– Ksiądz arcybiskup Celli pokazał nam statystyki związane z sieciami społecznościowymi,  czy to Facebook, Twitter – myślimy o całym polu do pozyskania. Chodzi o wolność wyboru danej stacji, danego miejsca w sieci. To rzeczywiście zależy od każdego człowieka. Dlatego trzeba wzmocnić naszą ufną modlitwę do Ducha Świętego. To co czytamy i oglądamy trzeba umieć przefiltrować. Trzeba pytać, czy jest to prawdziwe, dobre i konieczne. To są trzy sita, które zawsze trzeba brać pod uwagę  – powiedział ks. abp Wacław Depo.

Ksiądz Arcybiskup zwrócił również uwagę na potrzebę przełamania monopolu mediów świeckich poprzez katolickie rozgłośnie i telewizje. Wśród pozytywnych tego przejawów Ksiądz Arcybiskup wskazał formację katolików, niesioną przez Radio Maryja i TV Trwam.

– Jest pewna niesprawiedliwość w stosunku do Ojca Założyciela. Dziś jest On nadal w przestrzeni ataku, w kabaretach czy innych odniesieniach. Nie słucha się tego, że dzieła ewangelizacyjne (Radio Maryja, TV Trwam, Nasz Dziennik czy  Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej) są dobrem, które kształtują pokolenia. To własnie te dzieła biorą wolność i prawdę w swoje ręce. Dziękujmy za to Bogu – zaznaczył ks. abp Wacław Depo.

Wizyta „ad limina Apostolorum” zakończy się w sobotę.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl