fot. PAP/Tomasz Wiktor

Uroczystości na cześć św. Barbary – patronki górników

W Pawłowicach we wspomnienie św. Barbary pod przewodnictwem metropolity katowickiego, ks. abp. Wiktora Skworca, sprawowana była Msza święta. Uczestniczył w niej prezydent RP, Andrzej Duda, a także rodziny górników, którzy w kwietniu zginęli w katastrofie kopalni „Pniówek” i „Zofiówka”.

– Wiara nakazuje nam płakać z tymi, którzy płaczą, a jednocześnie wzmacniać ufność, że kresem życia nie jest śmierć, a Zmartwychwstanie i nowe życie w Chrystusie. Wyrazem naszego płaczu jest dziś modlitwa w tym miejscu, modlitwa wspólnotowa, która działa jak uśmierzający ból lekarstwo, jak bandaż. Pamiętamy przy tym, że z chwilą przyjścia Chrystusa, każde ludzkie cierpienie nie jest już cierpieniem samotności, bo wszedł w nie ktoś, kto je z nami dzieli i znosi – mówił podczas homilii ks. arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

– Kochane rodziny górników, ofiar kwietniowych wypadków, otulamy Was naszą modlitwą, powierzamy was Bogu, który jest miłością, okazujemy serdeczna bliskość oraz solidarność w bólu i cierpieniu, które nie mijająpodkreślił metropolita katowicki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl