fot. PAP/Tytus Żmijewski

Bydgoszcz: Dziękczynienie za 31 lat powstania Radia Maryja

Radio Maryja ma już 31 lat. W minioną sobotę kolejną rocznicę powstania katolickiej rozgłośni świętowaliśmy w Toruniu. W czwartek uroczystości odbyły się w Bydgoszczy.

31 lat temu, dokładnie 8 grudnia 1991 roku, Radio Maryja rozpoczęło swą ewangelizacyjną posługę. Za dar tej katolickiej rozgłośni, za jej służbę Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie dziękowano w czwartek w Sanktuarium św. Rity na bydgoskim Fordonie. Uroczystości zainaugurował koncert orkiestry „Victoria”.

Centralnym punktem uroczystości była Msza święta. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ordynariusz diecezji bydgoskiej, ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

– Cieszymy się, że możemy przeżywać dziękczynienie za 31 lat Radia Maryja, katolickiego głosu w naszych domach i to ciągle pod opieką i przewodnictwem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej – powiedział ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

W czwartek przypadała również uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

– Maryja uczy nas, abyśmy słuchając Boga, usłyszeli i posłuchali Go – mówił pasterz diecezji bydgoskiej.

Wskazał również, abyśmy byli otwarci także na głos drugiego człowieka, tak jak od 31 lat robi to Radio Maryja.

– Dziękuję za to, że Radio Maryja pozwala się wygadać i słucha, wysłuchuje tych, którzy mówią, dlatego oni chcą rozmawiać i wygadać się, chcą być słuchani i wysłuchani. Za tę misję właśnie, misję wysłuchania i przyzwolenie na to, żebyście się mogli wypowiedzieć, dziękuję w 31. rocznicę rozpoczęcia nadawania – akcentował ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Uroczystości 31. rocznicy powstania Radia Maryja transmitowane były na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl