fot. Monika Bilska

Bogata oferta przygotowana przez Fundację „Nasza Przyszłość” na 31. rocznicę Radia Maryja

Stoisko Fundacji „Nasza Przyszłość” to już nieodłączny element wspólnego świętowania grudniowej rocznicy Radia Maryja. Sympatycy toruńskiej rozgłośni mogą być pewni, że oferta książkowa Fundacji jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Książki, czasopisma, kalendarze oraz pierniki – tego z całą pewnością nie zabraknie na 31. rocznicy Radia Maryja. Fundacja „Nasza Przyszłość” – jak co roku – pojawia się z ciekawymi propozycjami dla ludzi w każdym wieku. Sztandarowymi produktami z całą pewności są: miesięcznik „W Naszej Rodzinie”, tym razem z dodatkiem w postaci książki pt.  „Jak się dobrze spowiadać?” oraz folderem „Godzina Łaski dla świata”, a także kalendarz Rodziny Radia Maryja na 2023 rok – ze zdjęciami świętych i błogosławionych, których relikwie znajdują się w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

W trosce o dobre wychowanie kolejnych pokoleń na stoisku nie zabraknie bogato ilustrowanych i ciekawych propozycji dla najmłodszych czytelników. Wśród nich znajdziemy opowiadania o znanych postaciach historycznych, zamkach, perełkach architektury i miejscach, z którymi wiążą się liczne opowieści i legendy, a to wszystko w książce „Skarby naszej przeszłości”. Obok tych treści, które w ciekawy i nieoczywisty sposób opowiadają  o naszej kulturze, znajdą się również takie, które pomogą rodzicom oraz dziadkom w wychowaniu dzieci w  wierze.  Warto zwrócić uwagę na ilustrowane wydania Biblii m.in. „Biblia. Ilustrowane  historie ze  Starego  i Nowego Testamentu”. Dzieci na pewno nie przejdą obojętnie również przed kolejną propozycją, czyli „Boże drogowskazy dla dziewczynek” oraz „Boże drogowskazy dla chłopców”.

Te dwie książki – jedną skierowaną do dziewczynek, a drugą do chłopców – można śmiało nazwać drogowskazami, bo prowadzą dalej niż zwykłe znaki zakazów, z jakimi często kojarzy się nam Dekalog. Same zakazy jeszcze nie wskazują drogi, a Boże Przykazania są naprawdę drogowskazami do miłości, przyjaźni, do nieba, jeśli umie się je czytać sercem możemy dowiedzieć się w kilku słowach od wydawcy.

Oprócz modlitewników znajdzie się też coś dla miłośników ciekawostek edukacyjnych. A wśród nich Tabliczka mnożenia” oraz gry umysłowe dla małych geniuszy.

Fundacja „Nasza Przyszłość” pamięta również o młodzieży. W trosce o dobre wychowanie, ale i rozpalenie wiary w młodym człowieku, na stoisku znajdziemy takie książki, jak: „Ale o co chodzi? Pytania nastolatków o wiarę i Kościół”, „Codziennik młodych” – zbiór modlitw dla młodzieży czy niezwykle ciekawa i poruszająca biografia bł. Carla Acutisa „Eucharystia. Moja autostrada do Nieba”. Natomiast rodzice nastolatków i dorastających dzieci powinni zwrócić uwagę na książkęKomórka wirtualne niewolnictwo”. Autor książki obnaża zdominowanie naszego życia przez telefony komórkowe, które dawno już przestały być tylko telefonami. To okna do wirtualnego świata. Świata uzależniającego, destrukcyjnego i czasami bardzo niebezpiecznego. Świata, który oszukuje człowieka i wyjaławia. Autor pokazuje, jak człowiek zmienia się pod jego wpływem, jak cierpi, żyjąc w wirtualnej ułudzie i jak bardzo jest w tym wszystkim samotny. Na koniec zaprasza na smartfonowy savoir-vivre.

Stoisko z propozycjami Fundacji nie zawiedzie na pewno najbardziej wybrednych konsumentów. Dla tych, którzy interesują się historią oraz polityką z całą pewnością zainteresuje książka prof. Grzegorza Kucharczyka, która jest dopełnieniem słynnych „Dziejów Polski” Feliksa Konecznego – od I wojny światowej do naszych dni, czyli „Historia Polski 1914-2022”.

Nie zabraknie również tytułów, które podnoszą sprawy wiary m.in. „Chrystofobia500 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła” czy „Ostateczna bitwa o rodzinę”. Znajdzie się również wiele książek dotyczących świętych i ich życia m.in.: „Święty Andrzej BobolaŻycieobjawieniacuda, „Kwiatki księdza Dolindo”, „Świadectwo. Dziennik duchowy Alicja Lenczewska”.

Warto sprawdzić również ofertę filmową Fundacji. Na stoisku będzie można zaopatrzyć się w dwa obrazy, które zostały wyreżyserowane przez absolwenta Akademii Kultury Społecznej i Medialnej – Witolda Ludwiga. Chodzi o filmy: „Nędzarz i Madame” i „Zerwany Kłos”, które są dostępne na płytach DVD.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia warto sięgnąć po płyty z pięknymi polskimi kolędami „Nasza kolęda – 23 kolędy i pastorałki”, wśród wykonawców m.in.: Jacek Silski, Mariusz Kalaga, Duo Fenix.

Zima to okres wielu infekcji i przeziębień, więc należy szukać fachowej i sprawdzonej wiedzy, jak sobie z nimi radzić. Dla tych osób, które chcą sięgnąć po naturalne środki, warto by zajrzały na dział poradników, gdzie znajdziemy liczne publikacje np. Zbigniewa T. Nowaka. To on w przystępny sposób pokazuje, w jaki sposób natura wyposażyła nas w naturalne lekarstwa dostępne w polskich lasach, polach i łąkach. Te wszystkie dobrodziejstwa natury znajdziemy także na stoisku zdrowotnym, które będzie zaopatrzone w naturalne maści, kremy i żele, ale także wspaniałe herbaty, kawy oraz przyprawy.

Na koniec coś dla łasuchów i wielbicieli toruńskiego wypieku. Chodzi oczywiście o pierniki, których zapach i niezapomniany smak zostaje w pamięci na długo. To również świetna pamiątka i prezent dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli dotrzeć do Grodu Kopernika.

Fundacja Nasza Przyszłość - lista tytułów

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl