fot. https://pixabay.com/

Facebook zablokował konto społecznościowe Radia Maryja

Od czwartkowego wieczora dziennikarze Radia Maryja nie mogą publikować na facebookowym profilu żadnych treści. Nie ma merytorycznego uzasadnienia blokowania katolickiej rozgłośni w sieci społecznościowej. Co znamienne, do zdarzenia doszło w przededniu 31. rocznicy powstania Radia Maryja.

Przeciwko takim działaniom Facebooka protestuje m.in. Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego dyrektor, dr Jolanta Hajdasz, zwróciła uwagę, że to jest absolutnie bezprawne i nieuzasadnione.

To jest niezgodne z przepisami polskimi, unijnymi, niezgodne z zasadą wolności słowa ani z jakąkolwiek zasadą, na podstawie której powstały media społecznościowe, jak m.in. Facebook. One nadużywają swojej pozycji regularnie. Radio Maryja jest podmiotem działającym od wielu lat w przestrzeni publicznej, który transparentnie publikuje wszystko, podpisując imieniem i nazwiskiem swoich przełożonych, redaktorów, bardzo często dziennikarzy, więc nie ma mowy o żadnym niebraniu odpowiedzialności za swoje publikacje. Wszystkie publikacje są świadome, więc jakim prawem Facebook cokolwiek cenzuruje? To są działania, które nigdy nie powinny mieć miejsca – mówiła dr Jolanta Hajdasz.

To nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do ograniczania wolności słowa w mediach społecznościowych Radia Maryja. Rozgłośnia jest blokowana za to, że mówi prawdę m.in. na temat małżeństwa i rodziny, broni dzieci nienarodzonych, a tym samym sprzeciwia się deprawacji, jakiej dopuszcza się lobby LGBT i proaborcyjne.

Lewicowi działacze i politycy zgłaszają tego typu treści, aby je zablokować.

Według wielu ekspertów w ten sposób naruszają oni wolność wypowiedzi i wyrażania poglądów innych niż te lewicowo-liberalne.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl