fot. Paweł Palembas

Białystok: Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej

Kapłani z diecezji kieleckiej triumfowali w Mistrzostwach Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej w Białymstoku. Patronat nad wydarzeniem objęła Telewizja Trwam.

Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej w tym roku odbyły się w Białymstoku. Sportowych emocji nie brakowało.

– Celem turnieju jest zdobycie mistrzostwa polski przez którąś diecezję, ale również integracja, wspólna modlitwa, spotkania, nasze kapłańskie rozmowy – mówił organizator turnieju, ks. Tomasz Kozłowski.

Do stolicy Podlasia przyjechało prawie 200 księży z 18 diecezji w Polsce.

– Sport jest dla nas niesamowitą okazją do rywalizacji, rozwijania się jako ludzie i przede wszystkim jako kapłani – podkreślił ks. Marcin Górski z diecezji tarnowskiej.

Doskonale zdawał sobie z tego sprawę św. Jan Paweł II, którego często nazywany najbardziej usportowionym papieżem. Papież Polak kochał narty, jako młody Karol Wojtyła grał także w piłkę nożną. Do sportu młodych zachęcał także św. Jan Bosko – przypomina ks. abp Józef Guzdek.

– Wiemy, że słowa pouczają, a czyny pociągają. Ci księża, którzy się angażują w mistrzostwa, oni wrócą do parafii, gdzie opowiedzą o tym swoim ministrantom, lektorom, młodzieży, dlatego myślę, że to jest duży plus z tego rodzaju wydarzeń – zwrócił uwagę ks. abp Józef Guzdek, metropolita białostocki.

Ta sportowa ewangelizacja przemawia do młodych  i przyciąga ich do Kościoła.

– W taki sposób też gromadzimy młodych i razem z nimi trochę kopiemy piłkę, a przy okazji przekazujemy wartości ewangeliczne – akcentował ks. Łukasz Dąbrowski, kapitan drużyny z archidiecezji częstochowskiej.

Na turnieju równych nie mieli sobie księża z diecezji kieleckiej.

– Mamy koniec! Kielce jako faworyt pokonały w emocjonującym spotkaniu – ogłoszono na koniec.

Kapłani z diecezji kieleckiej pokonali w finale archidiecezję częstochowską 4:0.

TV Trwam News

drukuj