fot. flickr.com

Coraz więcej migrantów próbuje dostać się do Bułgarii przez granice z Grecją i Turcją

Nielegalni migranci coraz liczniej usiłują dostać się do Bułgarii przez zieloną granicę z Grecją i Turcją; ich napływ wzrósł znacznie od początku roku w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku – podało w czwartek bułgarskie radio publiczne.

Powołując się na źródła w służbach specjalnych, radio poinformowało, że liczba prób nielegalnego przekroczenia grecko-bułgarskiej granicy wzrosła 12-krotnie w okresie od stycznia do kwietnia w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 roku. Patrole straży granicznej, które zostały wzmocnione, dość skutecznie zawracają migrantów próbujących przedostać się do Bułgarii.

Straż graniczna zawróciła 2212 osób, które usiłowały przedostać się do Bułgarii z Grecji i ponad 4 tys. migrantów z Turcji.

MSW podaje, że w pierwszym kwartale, w porównaniu z rokiem 2020, zatrzymano 4,5 razy więcej nielegalnych migrantów (888), którzy zdołali przekroczyć granice z Grecją i Turcją, a w kraju zatrzymano 7,5 razy więcej osób niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (541).

Jednocześnie w czwartek greckie media podały, że z Turcji przez Grecję do Bułgarii przedostają się nielegalni migranci, którzy z łatwością pokonują nieszczelne ogrodzenie na bułgarskiej granicy.

PAP

drukuj