Szef MSWiA nagrodził m.in. policjantów od „Hossa”

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił dziś policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Biuro Ochrony Rządu, którzy uratowali ludzkie życie.     

Nagrodził też policjantów, którzy zatrzymali Arkadiusza Ł. ps. „Hoss”, twórcy metody okradania „na wnuczka”.

Jestem dumny z tego, że mogę wyróżnić prawdziwych bohaterów – podkreślał w swoim wystąpieniu szef MSWiA. Minister Mariusz Błaszczak zwrócił szczególną uwagę na pracę funkcjonariuszy, którzy zatrzymali  „Hossa”.

– Wyróżniłem funkcjonariuszy Polskiej Policji tzw. Łowców Cieni z Poznania oraz funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji z Warszawy, którzy ponownie zatrzymali człowieka nazywanego tym, który stworzył mafię wyłudzającą od starszych ludzi pieniądze metodą „na wnuczka”. Kiedy usłyszałem w czwartek, że zatrzymali po raz kolejny szefa gangu, pogratulowałem publicznie im tego, ale też napisałem, że mam nadzieję, iż tym razem sąd zachowa się odpowiedzialnie, że po raz trzeci nie będą musieli zatrzymywać przestępcy –  zaznaczył szef MSWiA.

Poszukiwany listem gończym 49-letni Arkadiusz Ł. stał na czele grupy zajmującej się wyłudzaniem, w kilku krajach Europy, pieniędzy od starszych osób.

Został zatrzymany na początku lutego, ale wówczas sąd uznał, że nie ma potrzeby jego aresztowania, wyznaczając mu policyjny dozór.  „Hoss” wkrótce zniknął i przez kilka tygodni był poszukiwany. Ujęto go w czwartek na warszawskim Żoliborzu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl