fot. PAP/Piotr Nowak

Zakończenie Ogólnopolskiego Kongresu Jezusa Chrystusa Króla

Dziś zakończy się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla. O godz. 12.00 ulicami Warszawy przejdzie Orszak, którego stacje umiejscowiono m.in. obok Pałacu Prezydenckiego.

Trwający od czwartku Kongres odbywa się pod hasłem: „W diecezjach i parafiach: Króluj nam, Chryste!”. To realizacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

O idei tej stojącej za kongresem mówił ks. bp Stanisław Jamrozek, delegat Episkopatu Polski do spraw Ruchów Intronizacyjnych.

Św. Paweł powie „potrzeba, by On królował”. Te słowa odnosi do Chrystusa Pana, bo kiedy On króluje I jest najważniejszy, wtedy zmienia naszą rzeczywistość. Najpierw rzeczywistość naszego serca, a potem rzeczywistość, w której na co dzień żyjemy. Będąc zjednoczeni z Nim, potrafimy rzeczywistość czynić o wiele piękniejszą. Kongres Chrystusa Króla ma służyć temu, aby okazać ideę królowania Chrystusa Pana – zaznaczył ks. bp Stanisław Jamrozek.

Na zakończenie wydarzenia odbędzie się dyskusja nad przesłaniem kongresowym. Kulminacyjnym punktem wieńczącym Kongres będzie Orszak Chrystusa Króla, który wyruszy w południe z Bazyliki Świętego Krzyża do Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Po drodze będą cztery stacje z przemówieniami. Stacje zaplanowano m.in. obok Pałacu Staszica oraz Pałacu Prezydenckiego. O godzinie 13.30 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia wieńcząca Kongres pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego.

Patronat nad wydarzeniem objęły Telewizja Trwam i Radio Maryja.

Zuzanna Dąbrowska, Warszawa/RIRM

drukuj