fot. Tomasz Strąg

38. Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę

Już po raz 38. na Jasną Górę pielgrzymują kolejarze. Modlitewne spotkanie odbywa się pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. Kolejarze będą dziękować za beatyfikację ks. kard Stefana Wyszyńskiego.

Głównym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 11.00. Eucharystii będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Rano środowisko kolejarzy spotka się z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury.

Ks. Ryszard Marciniak, animator Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, powiedział, że celem pielgrzymowania do stóp Jasnogórskiej Pani jest umocnienie i odnowienie wiary.

– My kolejarze wierzymy w potęgę Pani Jasnogórskiej i w trudnych czasach, w jakich przyszło nam żyć, chcemy, aby wiara naszego narodu i naszej kolejarskiej wspólnoty była pogłębiona. Chcemy prosić, abyśmy bardziej autentycznie żyli. Chcemy, żeby to odnowienie wiary nam towarzyszyło – po to jedziemy na Jasną Górę – akcentował ks. Ryszard Marciniak.

Kolejarze przybyli na Jasną Górę już w sobotę. Uczestniczyli w konferencji, Apelu Jasnogórskim oraz Pasterce Maryjnej w bazylice. Po niej wysłuchali koncertu w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia. Następnie brali udział w nocnym czuwaniu przed Cudownym Obrazem.

RIRM

drukuj