W czwartek spotkanie premiera Fico z prezydentem Putinem

Premier Słowacji Robert Fico poinformował we wtorek, że spotka się w czwartek z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Nie ujawnił, o czym konkretnie chce z nim rozmawiać. Wcześniej w czwartek Fico ma się spotkać z prezydentem Francji Francois Hollande’em.

W piątek szef słowackiego rządu będzie uczestniczył w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w Warszawie, na którym ma też być obecna kanclerz Niemiec Angela Merkel – informuje agencja dpa.

Reuters odnotowuje, że Fico wzywa Zachód do zniesienia sankcji wobec Rosji. Słowacja sprawuje obecnie prezydencję w Unii Europejskiej; w czerwcu UE porozumiała się w sprawie przedłużenia tych sankcji, nałożonych na Rosję za jej rolę w konflikcie na Ukrainie, do końca stycznia. Fico twierdzi, że te sankcje mają skutki odwrotne od zamierzonych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl