Toruńskie spotkanie z historią

W Toruniu odbędzie się dziś spotkanie z żołnierzami podziemia niepodległościowego pod hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna a Żołnierze Wyklęci – opowieść o życiu i realiach wojny”. Jest to okazja do zapoznania się ze świadectwami osób walczących o niepodległość.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w Sali Centrum Kształcenia Ustawicznego przy placu św. Katarzyny 8. Udział wezmą w nim kombatanci podziemia niepodległościowego, żołnierze AK, MSZ, NOW.

Oprócz wspólnej dyskusji odbędzie się projekcja filmu „Kwatera Ł”, który odkrywa prawdę o komunistycznych mordach na polskich bohaterach w pierwszym dziesięcioleciu PRL oraz ukazuje pracę zespołu ekshumacyjnego IPN na tzw. Łączce Wojskowego Cmentarza na Powązkach. Pracami kieruje prof. Krzysztof Szwagrzyk. Ich celem jest identyfikacja ofiar reżimu.

Organizatorami tego niecodziennego spotkania są:  Towarzystwo Torunium im. Antoniego Bolta,  Związek Żołnierzy NSZ w Toruniu,  Okręg Toruń Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej,  Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń „Elanowcy” oraz GRH NSZ w Toruniu. Wstęp wolny.

RIRM

 

 

  

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl