Prognoza pogody na 30 maja

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz południowo-zachodnia znajdować się będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Podczas najbliższej doby obszar od Sudetów, Śląska Opolskiego, Górnego, przez Małopolskę po Podkarpacie i Lubelszczyznę będzie w strefie stacjonarnego, rozmywającego się frontu atmosferycznego. Nad pozostałą część kraju z zachodu nad Polskę będzie sięgać klin wyżowy. Północna część kraju zacznie przechodzić na skraj niżu z ośrodkiem nad Finlandią. Z północnego zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze polarne.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie powoli rosnąć.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 do 17 st., jedynie nad samym morzem od 11 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl