fot. flickr.com

USA zaoferowały Ukrainie pożyczkę w wysokości jednego miliarda dolarów

Stany Zjednoczone zadeklarowały dzisiaj gotowość udzielenia Ukrainie gwarancji kredytowych w wysokości jednego miliarda dolarów amerykańskich, by chronić ją przed naciskami gospodarczymi ze strony Rosji – oświadczył sekretarz stanu USA, Antony Blinken.

„Oferta wzmocni zdolność Ukrainy do zapewnienia sobie stabilności gospodarczej, wzrostu i dobrobytu dla jej obywateli w obliczu destabilizującego zachowania Rosji” – zaznaczył szef amerykańskiej dyplomacji.

„Silne partnerstwo pomiędzy Ukrainą, Międzynarodowym Funduszem Walutowym, innymi międzynarodowymi instytucjami finansowymi, grupą bogatych państw zrzeszonych w G7 i innymi dwustronnymi darczyńcami, również w tym w dopomoże” – dodał Antony Blinken.

Rosja zgromadziła przy granicach z Ukrainą (również na Białorusi, z którą wspólnie prowadzi ćwiczenia wojskowe) od 100 tys. do 130 tys. żołnierzy i wywiera bezprecedensową presję na Kijów, która osłabia ukraińską gospodarkę.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl