fot. PAP/EPA

Joe Biden: Sytuacja na granicy białorusko-polskiej źródłem „wielkiego zaniepokojenia”

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest powodem wielkiego zaniepokojenia – powiedział w piątek prezydent USA Joe Biden. Amerykański przywódca dodał, że Waszyngton przekazał swoje zaniepokojenie zarówno Rosji, jak i Białorusi.

„To wielce niepokojące. Zakomunikowaliśmy nasze obawy Rosji i Białorusi” – powiedział Joe Biden, zapytany przez dziennikarza RMF FM.

Był to pierwszy jak dotąd publiczny komentarz prezydenta USA na ten temat. W środę rozmawiał on o sprawie kryzysu na granicy z szefową Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen.

Wcześniej działania białoruskich władz potępił też m.in. szef dyplomacji USA, Antony Blinken, który w piątek oznajmił, że Ameryka rozważa użycie „różnych narzędzi” wobec Mińska. Von der Leyen stwierdziła po rozmowie z Bidenem, że Stany Zjednoczone w grudniu wdrożą nowe sankcje przeciwko reżimowi Łukaszenki.

W piątek białoruski atak ostro skrytykował też szef komisji ds. zagranicznych Senatu, Bob Menendez, nazywając go „groteskowym atakiem hybrydowym” i zachęcając prezydenta do rozszerzenia sankcji.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl