fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki o wizycie prezydenta A. Dudy w USA: To będzie wizyta wielkiego sukcesu

„To będzie wizyta wielkiego sukcesu” – tak podróż prezydenta Andrzeja Dudy do Stanów Zjednoczonych ocenił premier Mateusz Morawiecki. Prezydent potrafi znakomicie dbać o polskie interesy – uważa szef rządu. 

Według Mateusza Morawieckiego, wizyta ta może dać „impuls wsparcia dla szybkiej odbudowy gospodarki europejskiej”. W tym kontekście szef rządu podkreślał ogromną wagę inwestycji polskich i zagranicznych. Zdaniem premiera będą one kolejnym, obok Europejskiego Funduszu Odbudowy, „kołem zamachowym”.

Mateusz Morawiecki powiedział w piątek na konferencji, że wiąże z wizytą prezydenta w USA „ogromne nadzieje”. Zapewnił równocześnie, że jest spokojny o przebieg rozmów. Wskazał, że Polska z USA ma zaawansowane dyskusje dotyczące obronności, ale również współpracy technologicznej.

– FDI pokazała, że Polska jest numerem 1 na świecie w przyciąganiu tych inwestycji za poprzednie kilka miesięcy, a to z kolei oznacza, że pan prezydent Andrzej Duda pojedzie również do Stanów Zjednoczonych ze znakomitym dowodem na to, że Polska jest świetnym miejscem do inwestowania, a czego, drodzy Państwo, dzisiaj bardziej potrzebujemy dla gospodarki niż inwestowania – trudno sobie wyobrazić. Właśnie dzisiaj inwestycje polskie i inwestycje zagraniczne będą tym kolejnym kołem zamachowym obok Funduszu Odbudowy. To jest więc dodatkowa bardzo dobra wiadomość i jestem przekonany, że to będzie wizyta wielkiego sukcesu. Wiem, że pan prezydent Andrzej Duda potrafi negocjować. Potrafi znakomicie dbać o polskie interesy i jestem spokojny o skutki tej wizyty – zaznaczył Mateusz Morawiecki.    

Ważną kwestią rozmów będzie też – według premiera – energetyka. Uniezależniamy się właśnie od Gazpromu, od tego szantażu ekonomicznego Rosji – dodał.

Prezydent Andrzej Duda udaje się w przyszłym tygodniu do USA. W środę ma się spotkać w Waszyngtonie z prezydentem Donaldem Trumpem. Rozmowy mają dotyczyć współpracy militarnej, handlowej i energetyki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl