fot. sxc.hu

Ruszają szkolenia dla obrońców życia

W Polsce ruszają bezpłatne szkolenia dla osób, które będą prowadziły w szkołach lekcje na temat rozwoju życia człowieka w łonie matki – informuje „Nasz Dziennik”.

Chodzi o realizację programu „Jaś w każdej szkole”. Jego organizatorem jest Fundacja „Głos dla Życia”, która przeprowadzi szkolenia.

Prezes Fundacji, Paweł Wosicki, zachęca do udziału w takim szkoleniu. Mówi, że lokalni liderzy programu nie tylko będą mogli prowadzić zajęcia z rozwoju dziecka od chwili poczęcia do narodzin, ale także będą mogli prowadzić inne kampanie pro-life.

– Naszym celem jest dotarcie do młodzieży, szczególnie młodzieży szkół gimnazjalnych, z modelem dziecka poczętego, tak popularnie i ciepło zwanego przez nas „Jasiem”. Żeby to osiągnąć musimy wyszkolić liderów tej akcji – osoby, które wejdą do szkół i te „Jasie” rozdadzą. Chodzi też o to, żeby nie była to tylko mechaniczna dystrybucja tych modeli, ale żeby to było poprzedzone krótkim wykładem na temat rozwoju dziecka w łonie matki. To buduje świadomość, że człowiekiem stajemy się od momentu poczęcia. Jesteśmy przekonani, że taki przekaz uodparnia w przyszłym życiu na próby manipulacji i mówienia, że człowiekiem stajemy się później, że mamy prawo do decydowania o życiu tego człowieka – powiedział Paweł Wosicki.

Najbliższe szkolenie odbędzie się 13 lutego, o godzinie 10:00 w hotelu Topaz w Poznaniu.

RIRM

drukuj