Podziemny protest w czterech kolejnych kopalniach!

Górnicy z czterech kolejnych kopalń rozpoczęli podziemne protesty przeciwko rządowemu programowi naprawczemu Kompanii Węglowej – podała śląsko-dąbrowska „Solidarność”. W kopalniach Chwałowice, Jankowice, Marcel i Rydułtowy-Anna protestuje kilkuset górników.

Podziemne protesty trwają obecnie łącznie w 8 zakładach. Od kilku dni pod ziemią przebywają górnicy z przeznaczonych do likwidacji kopalń: Bobrek Centrum w Bytomiu, Brzeszcze w małopolskiej miejscowości o tej samej nazwie, Pokój w Rudzie Śląskiej oraz Sośnica-Makoszowy w Gliwicach i Zabrzu.

O godz. 14.00 w Katowicach rozpoczęło się spotkanie z premier Ewą Kopacz.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl