fot. Paweł Palembas

Prognoza pogody na 15 i 16 kwietnia

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, Skandynawia oraz wschodnia Europa będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu rozciągającego się od Wysp Brytyjskich po Bałkany.

Polska będzie w zasięgu tego wyżu, jedynie północna i północno-wschodnia część kraju znajdzie się w zasięgu zatoki niżu znad Skandynawii. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie, tylko wschodnia połowa kraju początkowo pozostanie w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy kraju, okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st.C na północnym wschodzie, około 10 st.C w centrum, do 16 st.C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Porywy wiatru nad morzem i w szczytowych partiach Karpat do 75 km/h. Wysoko w górach wiatr będzie powodował zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie przeważnie duże i zanikające słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 st.C do 6 st.C, w rejonach podgórskich od 0 st.C do 2 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem dość silny, miejscami porywy wiatru do 60 km/h, w szczytowych partiach Karpat do 75 km/h, a nad morzem do 80 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr będzie powodował zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl