Prezydent RP wsparł akcję luteran, którzy zbierają piłki dla dzieci

Prezydent RP Andrzej Duda wsparł akcję luteran ze Szczyrku (Śląskie), którzy zbierają futbolówki, by rozdać je młodzieży z okazji piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Ks. Jan Byrt powiedział w środę, że od głowy państwa otrzymał siedem piłek.

„Cieszymy się, że pan prezydent wsparł nasz projekt >>Kopnij piłkę ks. Byrtowi, a on poda dalej<<, który ma popularyzować sportową rywalizację, zachęcić młodzież do aktywności i modlitwy. Futbolówki będziemy rozdawali po ekumenicznych nabożeństwach odprawianych w cztery kolejne niedziele podczas trwania mistrzostw. Pierwsze odprawimy 17 czerwca” – powiedział ks. Byrt.

Jak dodał duchowny, społeczność ewangelicka podczas nabożeństw chce się modlić o piękną imprezę sportową w Rosji i pokój na świecie.

„Chcemy też, by nasi piłkarze doszli jak najdalej i sprawili nam wiele radości” – powiedział.

Ks. Byrt ma nadzieję, że piłki, które trafią do młodzieży, pomogą jej w wakacje odłożyć smartfony i poświęcić więcej czasu na zabawę na świeżym powietrzu.

„Być może dzięki temu pojawi się kolejny Robert Lewandowski? Chcemy łączyć Słowo Boże i modlitwę z poszukiwaniem talentów i radością dzieci” – dodał.

Akcję wsparł m.in. PZPN, który przekazał kilka futbolówek, w tym jedną z autografem prezesa Zbigniewa Bońka.

Ks. Jan Byrt jest znany z niekonwencjonalnych pomysłów promujących wiarę i dobroczynność. Zimą rozdaje dzieciom m.in. sprzęt narciarski, a latem rowery.

PAP/RIRM

drukuj