Deszczowo w całej Polsce; miejscami opady deszczu ze śniegiem

Jak podaje IMGW, nad Europą będzie dominował rozległy niż z ośrodkami nad Morzem Norweskim i południową Skandynawią. Wschodnia i południowa część kontynentu będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia.

Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad południowej Szwecji, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu okluzji. Z zachodu będzie napływała dość ciepła polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, jedynie początkowo na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyzny możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Na szczytach Tatr opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 2 st. na Podlasiu do 11 st. na Ziemi Lubuskiej, na południu Wielkopolski i na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni. W rejonach podgórskich w porywach do 65 km/h, a wysoko w górach do 90 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, a na Podhalu opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 2 st. na wschodzie do 7 st. na zachodzie, na Podhalu i w rejonach podgórskich około 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj