W północnej, środkowej i południowej Polsce możliwe burze

Jak informuje IMGW, nad północną połową Europy w dalszym ciągu dominują wyże, nad południową pogodę kształtują układy niskiego ciśnienia. Polska pozostaje w zasięgu wyżu znad zachodniej Rosji, w ciepłym i wilgotnym powietrzu napływającym ze wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę na wschodzie i Ziemi Lubuskiej zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo na południowym wschodzie duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane okresami duże, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st.C do 26 st.C, chłodniej na Podhalu i wybrzeżu: od 19 st.C do 22 st.C, a cieplej w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej: 27 st.C, 28 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h, lokalnie do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl