fot. PAP/Tomasz Gzell

Warszawa: trzeci dzień Zgromadzenia Parlamentarnego NATO

Trwa trzeci dzień Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, które odbywa się w polskim parlamencie. Wydarzenie jest okazją do pokazania naszego punktu widzenia – podkreśla poseł Grzegorz Długi.

Wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO rozpoczęła się w piątek. Biorą w niej udział parlamentarzyści z państw NATO, a także przedstawicieli krajów stowarzyszonych i obserwatorów.

Na dziś zaplanowano debatę nt. zadań sojuszu w reagowaniu na wyzwania stojące przed sojusznikami. Głos zabierze m.in. minister obrony Mariusz Błaszczak. Poruszony zostanie także temat rosyjskich działań militarnych w kontekście wyzwań dla wschodniej flanki NATO.

Zgromadzenie to element pewnej serii, która odbywa się tradycyjnie w różnych krajach natowskich – tłumaczy poseł Kukiz‘15 Grzegorz Długi.

– Dla nas to jest ważne, bo jest to dla nas okazja podkreślenia i pokazania naszej perspektywy, naszej optyki. (…) Chodzi o to, aby móc pokazać parlamentarzystom z innych krajów na czym polega nasza wrażliwość, jakie zagrożenia my widzimy i jakie drogi, które mają wzmocnić bezpieczeństwo, naszym zdaniem powinny być wybierane – mówi poseł Grzegorz Długi.

Na jutro zaplanowano także wystąpienie prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Prezydent będzie mówił o zagrożeniach związanych z agresywną polityką Rosji. W rozmowie z sekretarzem generalnym NATO ma z kolei podkreślać znaczenie relacji USA z Europą.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj