O. Tadeusz Rydzyk CSsR na Jasnej Górze: Można mieć wykształcenie, być inteligentnym, ale nie oznacza to, że jest się wystarczająco Chrystusowym

Matko Najświętsza chcemy być Twoi, chcemy zachować się jak trzeba, jak wszyscy najdzielniejsi Polacy – jak Inka, rtm. Pilecki, św. Jan Paweł II czy dobrzy rodzice – mówił podczas XIX Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasnej Górze o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Duchowny wspólnie z młodymi pielgrzymami na Jasnej Górze modlił się do Matki Bożej.

– Matko Najświętsza, pomóż mi kształtować charakter. Pomóż mi rozpoznać siebie, jaki mam temperament, jaki jestem. Tak jak sportowiec buduje swoją kondycję fizyczną i zdobywa później medale, tak jak uczony rozwija swój umysł, rozwija swoją mądrość i czerpie od mądrzejszych, tak daj mi kształtować charakter. Można mieć wykształcenie, być inteligentnym, ale nie oznacza to, że jest się wystarczająco dobrym, Chrystusowym, takim, jakim Ty chcesz – podkreślił Dyrektor Radia Maryja.

– Matko Najświętsza, chcemy być Twoi, chcemy zachować się jak trzeba, jak wszyscy najdzielniejsi Polacy – jak Inka, rtm. Pilecki, św. Jan Paweł II czy dobrzy rodzice – dodał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

RIRM

drukuj