Dania przedłuża kontrole na granicy z Niemcami

Dania znowu przedłuża kontrole na granicy z Niemcami. Ma to ograniczyć napływ nielegalnych migrantów. Tymczasem jak podaje RMF – grupy imigrantów z obozowiska w Calais zaczynają atakować domy tamtejszych mieszkańców. Niszczą  też samochody.

Jak informuje duńska minister ds. imigracji i integracji Inger Stojberg – rząd w Kopenhadze przedłuża  tymczasowe kontrole dokumentów na granicy z Niemcami o 20 dni  czyli do 23 lutego. Minister dodaje, że  kontrole na granicy duńsko-niemieckiej są konieczne, ponieważ na granicy duńsko-szwedzkiej wprowadziła je Szwecja.

W przeciwnym razie do Danii mogłoby przybyć wielu uchodźców i migrantów, a to mogłoby doprowadzić do bardzo niestabilnej sytuacji – podkreśla polityk. Kilka dni temu duński parlament  uchwalił przepisy, które mają zniechęcić uchodźców do ubiegania się o azyl.

Przewidują one konfiskowanie uchodźcom przedmiotów o wartości większej niż 10 tys. koron czyli ok. tysiąca trzystu czterdziestu euro na poczet kosztów związanych z ich pobytem. Ponadto osoby z tymczasowym statusem azylanta na połączenie z rodziną mają czekać od roku do trzech lat. Duński rząd szacuje, że w tym roku o azyl w Danii będzie ubiegać się około 25 tys. osób.

 

 

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl