fot. PAP

Studenci w Warszawie zachęcają: Zamiast na imprezę – do kościoła

Studenci z kościoła św. Anny w Warszawie zachęcają mieszkańców stolicy, by w nocy zamiast na imprezę (czy do klubu erotycznego) poszli do świątyni. Od północy jest możliwość uczestniczenia w adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez całą noc można także skorzystać z sakramentu pokuty.

Inicjatywa studentów to odpowiedź na apel Ojca św. Franciszka – powiedział ks. Jacek Siekierski, rektor Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie.

Chcemy Sercu Jezusowemu wynagrodzić za w grzechy popełnione przez ludzi. Aktem wynagradzającym jest komunia święta, adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W Wielkim Poście studenci wychodzą na ulice na prośbę Papieża Franciszka, który powiedział, że chciałby, aby młodzież wyszła na ulice diecezji, parafii, aby dała o sobie znać i aby Kościół zaczął żyć. Studenci zachęcają wszystkich tych, którzy chodzą po Krakowskim Przedmieściu wieczorem w piątek do tego, aby się z nami pomodlili. Także jeśli jest to łaską Pana Boga, żeby przystąpili do sakramentu pojednania – podkreślił ks. rektor.

Ksiądz Jacek Siekierski dodał, że akcja będzie trwała przez najbliższe pierwsze piątki miesiąca, podczas których wierni modlą się za Warszawę oraz rozeznanie powołania.

W związku z kanonizacją bł. JPII i Jana XXIII, w przyszłym miesiącu Kościół św. Anny przez całą noc będzie otwarty w drugi piątek miesiąca, 9 maja.

RIRM

drukuj