Pracownicy Polmosu Łańcut pikietowali w Warszawie

Przed Ambasadą Francji w Warszawie w obronie miejsc pracy pikietowali dziś pracownicy łańcuckiej fabryki wódek Polmos. Francuski właściciel zakładu chce przenieść 80 proc. produkcji z Łańcuta do Starogardu Gdańskiego w związku z szukaniem oszczędności.

Pracę w Łańcucie ma stracić 130 ze 159 pracowników fabryki. Według związkowców jest to jednoznaczne z likwidacją Polmosu. W zakładzie trwają trudne negocjacje z francuskim właścicielem spółki dotyczące zwolnień grupowych; dotychczas nie przyniosły one rezultatów.

Przewodnicząca Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Polmosie Marzena Fajger poinformowała, że protestujący złożyli petycję na ręce ambasadora Francji.

­ – Przyjechaliśmy tu dzisiaj prosić ambasadora o interwencję w naszej sprawie (…), o to, żeby nie likwidować 250 letniej tradycji. W głównej mierze przyjechaliśmy my – pracownicy Polmosu Łańcut. Wiemy, że jest to nasza ostatnia szansa na zmianę tej niekorzystnej dla nas decyzji – mówiła podczas manifestacji.

Pracownicy założyli spółkę pracowniczą w celu odkupienia Polmosu. Właściciel zakładu odrzucił propozycję w obawie przed konkurencją. 7 czerwca dojdzie do spotkania władz Polmosu z francusko-polską grupą parlamentarną. Organizatorem spotkania jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Gołojuch.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl