fot. twitter.com

Rada Warszawy: Zakaz picia alkoholu na bulwarach i plażach

Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych na czas epidemii wprowadziła w czwartek Rada Warszawy. Chodzi o bulwary i plaże nad Wisłą.

Wiceprezydent Warszawy Robert Marian Soszyński uzasadniając projekt uchwały przypomniał, że bulwary nad Wisłą oraz plaże po praskiej stronie do tej pory były wyłączone z zakazu spożywania alkoholu. W miejscach tych można było pić napoje alkoholowe. Uchwałę w tej sprawie przyjęła w 2018 r. Rada Warszawy.

Robert Marian Soszyński wyjaśnił, że zakaz, który wprowadza przedłożony przez niego projekt uchwały, ma „ograniczyć skłonność – zwłaszcza ludzi młodych – do gromadzenia się w tych miejscach” w czasie epidemii, gdyż grozi to przenoszeniem koronawirusa.

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych ma charakter czasowy. Obowiązuje w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego.

Podczas dyskusji radny PiS Błażej Poboży zaapelował do władz Warszawy, aby na bulwary i plaże skierowały więcej patroli straży miejskiej, gdyż gromadzi się tam dużo ludzi, co niesie zagrożenie epidemiczne.

PAP

drukuj