Warszawa: Trwa 29. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej

W Warszawie trwa 29. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej. W stołecznych kościołach rozbrzmiewa muzyka w wykonaniu artystów z całej Europy. Wczoraj w archikatedrze św. Jana Chrzciciela odbyła się inauguracja festiwalu. Kolejny występ już jutro w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Jak powiedział Przemysław Kapituła, dyrektor Festiwalu, osoby, które przybędą do katedry, będą mogły posłuchać muzyki granej na fletni pana.

– Na fletni pana będzie grał bardzo dobry niemiecki muzyk Helmut Hauskeller, a towarzyszył mu będzie na organach Stanisław Surin ze Słowacji. To bardzo ciekawa i rzadka możliwość, bo organów można jeszcze bardzo często w Warszawie posłuchać, ale fletni pana to bardzo rzadko. Sam już nie pamiętam, kiedy taki koncert był wcześniej w Warszawie organizowany. Przede wszystkim jeszcze piękno samego instrumentu i jakość wykonawców, więc dlatego mogę zaprosić na ten koncert ze szczerym sumieniem – zaznaczył Przemysław Kapituła.

Wydarzenie zakończy się koncertem w kościele św. Zygmunta z okazji dwusetlecia urodzin Stanisława Moniuszki. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

29. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej potrwa do 2 czerwca. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

RIRM

drukuj