Razem dla Lubelszczyzny

Niesienie pomocy finansowej zdolnym osobom oraz wsparcie rozwoju młodych talentów Lubelszczyzny – to główne cele balu charytatywnego, który odbył się w Trybunale Koronnym w Lublinie.

Spotkanie już po raz dziesiąty zorganizował europoseł Mirosław Piotrowski, prezes Stowarzyszenia Razem dla Lubelszczyzny.

Każdego roku przedstawiciele polskiej sceny artystycznej, ludzie świata nauki, politycy gromadzą się tutaj, aby oprócz wspólnej zabawy przede wszystkim zrealizować szczytny cel – zebrać środki finansowe dla zdolnej młodzieży.

Stypendia czy zagraniczne wyjazdy plenerowe to tylko niektóre z form pomocy niesionej młodym talentom województwa lubelskiego. Są też i inne: szkolenie warsztatu malarskiego, doskonalenie umiejętności artystycznych stypendystów na wysokim poziomie czy też nadzór podczas aktywnej edukacji.

– Organizowaliśmy wiele wystaw w PE, ale skupialiśmy się także na ludziach, w tym dzieciach z naszego regionu. Dzięki państwa hojności wspomagaliśmy Domy Dziecka. Dzieci mogły wyjeżdżać na ferie zimowe, na wakacje, a od wielu lat wspomagamy młode talenty – powiedział prof. Mirosław Piotrowski, prezes Stowarzyszenia Razem dla Lubelszczyzny.

– Bal odbył się już po raz 10. Po każdym takim balu jest bardzo realna i wymierna pomoc, bo okazuje się, że można zebrać określoną kwotę pieniędzy, która później idzie na konkretny szczytny cel, do młodych ludzi, którzy tego najbardziej potrzebują – mówił Wojciech Wilk, wojewoda lubelski.

To już tradycja, że aukcję poprzedza prezentacja umiejętności młodych talentów. Goście mogli usłyszeć m.in. utwory muzyczne w wykonaniu Moniki Rapy oraz zobaczyć obrazy Tymoteusza Przygrodzkiego.

–  Rysują od 3. roku życia i bardzo się cieszę z takich inicjatyw ponieważ wiele wnoszą. Dzięki nim mogę rozwijać swój talent – powiedział Tymoteusz Przygordzki, stypendysta.

Co roku bal uświetniają polscy artyści. Tym razem w Trybunale gościł m.in. polski tenor Ryszard Wróblewski. Uzyskany dochód ze wspólnej aukcji co roku wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Goście wspólnie licytując np. obrazy Tymka Przygrodzkiego nie kryli optymizmu z efektów niesionej przez nich pomocy.

 

 

TV Trwam News

 

drukuj