Netanjahu namawia Żydów z Europy do emigracji

Izraelski premier Benjamin Netanjahu zaapelował dziś do europejskich Żydów o „masową emigrację” do Izraela. Z apelem zwrócił się po wczorajszym incydencie w Kopenhadze. Wczoraj wieczorem pod synagogą w zastrzelony został pilnujący ją Duńczyk, żydowskiego pochodzenia.

Netanjahu zapowiedział, że rząd przedyskutuje szacowany na 46 mln dolarów plan zachęcania Żydów z Francji, Belgii i Ukrainy do przyjazdu do Izraela.

– Składamy nasze kondolencje Duńczykom, jak i społeczności żydowskiej w Danii. Mówimy naszym żydowskich braciom i siostrom: Izrael jest waszym domem. Przygotowujemy się do absorpcji masowej imigracji z Europy – powiedział Benjamina Netanjahu, premiera Izraela.

37-letni duński Żyd został postrzelony w głowę i zmarł pilnując synagogi w Kopenhadze, gdzie odbywała się uroczystość bar micwy. Wcześniej napastnik zabił w centrum miasta uczestnika spotkania pod tytułem: „Sztuka, bluźnierstwo i wolność wypowiedzi”, zorganizowanego przez Szweda Larsa Vilksa, któremu wielokrotnie grożono śmiercią za jego rysunki z 2007 roku, przedstawiające psa z głową Mahometa.

Duńska policja podała w niedzielę rano, że znalazła sprawcę ataków i zastrzeliła go, po tym gdy otworzył on ogień do policjantów. Główny rabin gminy żydowskiej w Danii Jair Melchion powiedział, że jest „rozczarowany” apelem Netanjahu. „Terror nie jest powodem do przenoszenia się do Izraela” – podkreślił lider żydowskiej diaspory w Danii.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl