fot. https://pixabay.com/

Ciepło, przelotne opady i zanikające burze

W niedzielę miejscami wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. Będzie dość ciepło od 23 do 26 stopni C. na przeważającym obszarze kraju –  poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. Burze będą już słabsze i będą występować we wschodniej części kraju. Podczas burz opady wyniosą tam do 25 mm.

Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na północy i w rejonach podgórskich, do 27 zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, zachodni. W czasie burz osiągnie prędkość do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i zanikające burze. W czasie burz może spaść do 10 mm deszczu. Nad ranem możliwe mgły ograniczające widzialność do 500 m.

Temperatura minimalna wyniesie od 12 do 16 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze kraju. Tylko w kotlinach górskich 11 do 13 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, południowo zachodni i zachodni. W czasie burz osiągnie prędkość do 60 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl