fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] Dr A. Dąbrowski: Który Donald Tusk jest prawdziwy? Ten z ołtarzykami, twierdzący, że krzyż jest częścią naszej kultury, czy ten, który mówi, że polskość to nienormalność? Obawiam się, że jedyny prawdziwy Donald to ten, który jest w kreskówce

Który Donald Tusk jest prawdziwy? Ten z ołtarzykami, twierdzący, że krzyż jest częścią naszej kultury, czy ten, który mówi, że polskość to nienormalność, czy ten, który doskonale posługuje się językiem niemieckim i wyrzeka się własnej kultury i tożsamości swojego narodu? Obawiam się, że jedyny prawdziwy Donald to ten, który jest w kreskówce – powiedział dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.  

Do polskiej polityki wrócił Donald Tusk.

– Zachowanie Donalda Tuska pokazuje, jak bardzo jest on oderwany od rzeczywistości tego, co dzieje się w Polsce. Dlaczego jako główna persona w Unii Europejskiej nie reagował, kiedy w Bawarii były sytuacje związane z krzyżami, kiedy premier Włoch mówił, że krzyż jest wyrazem kultury i tożsamości Włochów. Wówczas Donald Tusk nie zabierał głosu – wskazał gość audycji.

Donald Tusk chce usunięcia krzyża ze szkół i urzędów publicznych. Eksperci twierdzą, że chodzi o przejęcie lewicowego elektoratu.

– Donald Tusk cały czas mówi o wartościach europejskich. Pytanie zasadnicze: Na jakich wartościach europejskich Donald Tusk chce przynieść coś do Polski? Czy są to wartości Roberta Schumana i Alcide De Gasperiego, czy są to może wartości, które promował Altiero Spinelli? Skłaniam się ku drugiej wersji, iż przyjeżdża i chce przejąć elektorat, który wybiegł na ulice w formie tzw. czarnych protestów. Donald Tusk nie orientuje się w polskiej rzeczywistości, nie ma programu związanego z ekonomią, kulturą – zauważył dr Artur Dąbrowski.

– Który Donald Tusk jest prawdziwy? Ten z ołtarzykami, twierdzący, że krzyż jest częścią naszej kultury, czy ten, który mówi, że polskość to nienormalność, czy ten, który doskonale posługuje się językiem niemieckim i wyrzeka się własnej kultury i tożsamości swojego narodu? Obawiam się, że jedyny prawdziwy Donald to ten, który jest w kreskówce – dodał.

Gość audycji ocenił, że Donald Tusk chce wypłynąć na fali, jako Europejczyk, który niesie wartości europejskie.

– Wydaje mi się, że Donald Tusk sonduje rzeczywistość, kogo można byłoby pozyskać. Mówiąc o krzyżach, mówi językiem swojego konkurenta z Platformy Obywatelskiej – Rafała Trzaskowskiego. Donald Tusk chce wypłynąć na fali, jako Europejczyk, który niesie wartości europejskie (tylko jakie?). Ideologiczna walka z krzyżem, sondowanie, badanie elektoratu – na to liczy Donald Tusk – zaznaczył prezes Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej [czytaj więcej].

Donald Tusk stosuje ideologiczną ofensywę przeciwko wartościom konserwatywnym. Zdaniem dr. Artura Dąbrowskiego przewodniczący PO wyraźnie utożsamia się z systemem wartości, który wyrasta z PRL.

–  Krzyż jest i będzie znakiem sprzeciwu, ale proszę zwrócić uwagę, że Donald Tusk wywodzi się z Gdańska, znał klimat „Solidarności”. Wie, jak ważny był krzyż w trakcie budowania tożsamości „Solidarności”. Donald Tusk wpisuje się w retorykę ludzi, którzy tak naprawdę byli przeciwni bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Donald Tusk wyraźnie utożsamia się z systemem wartości, który wyrasta z PRL i jest mu to bliższe niż wartości, które wyrosły na gruncie nauczania św. Jana Pawła II i męczennika, bł. ks. Jerzego Popiełuszki – zwrócił uwagę gość audycji.

Prezes Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej podkreślił, że lider PO przesiąkł lewicowością i niemiecką narracją.

– Czy Donald Tusk bierze odpowiedzialność za słowa, które wypowiada? Odpływ elektoratu z różnych części pokazuje, że on nie stawia na wartości tradycyjne, tylko na wartości lewicowe. Donald Tusk przesiąkł w Unii Europejskiej lewicowością i niemiecką narracją, z którą tak bardzo dobrze wpisywał się, pełniąc ważne stanowisko – akcentował dr Artur Dąbrowski.

W środę przewodniczący PO gościł w Nakle nad Notecią. To tu padła dość zaskakująca wypowiedź na temat macierzyństwa.

– Proszę zauważyć, że Donaldowi Tuskowi nie pasuje krzyż, rodzenie dzieci przez kobiety, bo uważa, że później te kobiety przez dwadzieścia lat będą musiały się tymi dziećmi zajmować. Szkoda, że Donald Tusk nie pomyślał, że kiedyś też był dzieckiem i z pewnością dla swojej mamy nie był udręką, ale traktowała go ona jak błogosławieństwo i Boży Dar – ocenił gość audycji [czytaj więcej].

Dr Artur Dąbrowski zwrócił uwagę, że Donald Tusk jest niespójny w swoich wypowiedziach.

– To wszystko wypływa z przesłania, że Donald Tusk nie ma z czym wyjść do ludzi, nie ma programu. Wrócił do Polski, która zmieniła się po jego wyjeździe. Krytykuje „500 plus”, które pierwotnie według niego miała wymyślić Ewa Kopacz. Donald Tusk uważa, że „500 plus” jest złe, że krzyż jest zły. To powoduje galimatias i ten człowiek staje się człowiekiem bardzo niewiarygodnym – akcentował gość audycji.

Całą rozmowę z dr. Arturem Dąbrowskim można odsłuchać [tutaj].

    radiomaryja.pl

drukuj