PAP/EPA

B. Mazurek: Donald Tusk nie chce przegrać z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich

Słowa Donalda Tuska dot. rzucenia wyzwania prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu w wyborach prezydenckich, to sygnał, że nie będzie on startował w tych wyborach; Tusk nie chce przegrać z Andrzejem Dudą, który ma być kandydatem na prezydenta w 2020 r. – oświadczyła rzecznik PiS Beata Mazurek.

Podczas piątkowej rozmowy w TVN24 b. premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk, zapytany czy rośnie jego determinacja, aby wrócić do polskiej polityki, powiedział: „Za wcześnie jest na spekulacje. Znam te niektóre opinie i życzenia, ale jedno mogę powiedzieć dzisiaj – gdyby Jarosław Kaczyński zdecydował się kandydować (w wyborach prezydenckich – PAP), to nie wahałbym się ani chwili i stanąłbym do takiego pojedynku”.

„Możecie w Polsce zapytać prezesa Kaczyńskiego, czy przyjmuje takie wyzwanie” – dodał Tusk.

Do sprawy odniosła się w sobotę w rozmowie z PAP rzecznik PiS Beata Mazurek, która stwierdziła, że wyzwanie Jarosława Kaczyńskiego przez Donalda Tuska to „rejterada przed prezydentem Andrzejem Dudą”.

„To sygnał, że Tusk nie będzie startował w wyborach, bo wie, że Jarosław Kaczyński nie wybiera się kandydować” – stwierdziła Beata Mazurek.

„Donald Tusk nie chce przegrać z Andrzejem Dudą, który według prezesa Kaczyńskiego, będzie kandydatem na prezydenta w 2020 r.” – dodała.

PAP/RIRM

drukuj