fot. PAP/Radek Pietruszka

Premierzy Polski i Luksemburga rozmawiali o współpracy dwustronnej i bezpieczeństwie

Głównie o współpracy dwustronnej i bezpieczeństwie rozmawiali podczas wtorkowego spotkania premierzy Luksemburga i Polski, Luc Frieden i Donald Tusk.

Po spotkaniu z premierem Polski, Luc Frieden mówił o konieczności zacieśniania współpracy gospodarczej obu krajów.

„Musimy zwiększyć konkurencyjność Europy, tak, abyśmy nie pozostawali gdzieś w tyle za Stanami Zjednoczonymi i Chinami, musimy tworzyć miejsca pracy” – podkreślił Luc Frieden.

Zapewnił o gotowości do pogłębiania współpracy dwustronnej w wielu obszarach.

Premier Luksemburga podkreślił też, że podzielają z Donaldem Tuskiem poglądy na to, jak uczynić Europę bezpieczniejszą. Podkreślał, że bezpieczeństwo jest kluczową kwestią, zwłaszcza teraz, kiedy toczą się wojny na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl