fot. PAP/EPA

„Le Figaro”: Izraelski wywiad wiedział, że Hamas szykuje operację porwania zakładników

Oficerowie izraelskiego wywiadu wojskowego wiedzieli, że Hamas szykuje atak w Izraelu z zamiarem porwania kilkuset zakładników. Raport w tej sprawie przygotowała 19 września 2023 r. jednostka 8200, odpowiedzialna za nasłuch łączności wroga – podaje we wtorek „Le Figaro”.

Jednostka wywiadowcza 8200 poinformowała w swoim dokumencie, niespełna trzy tygodnie przed atakiem terrorystycznym, że doborowe siły Hamasu prowadzą manewry, ćwicząc atak na cele wojskowe i kibuce na południu Izraela – relacjonuje francuski dziennik, cytując izraelskiego nadawcę KAN.

Dowódcy odpowiedzialni za wywiad skoncentrowany na Strefie Gazy znali ten raport, który ostrzegał, że Hamas ma zamiar uprowadzić „200 do 250 osób” – podał KAN, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa.

„Le Figaro” przypomina, że premier Izraela, Benjamin Netanjahu, z uporem odmawia otwarcia oficjalnego dochodzenia w sprawie ataku Hamasu z 7 października 2023 r. i ewentualnych zaniedbań ze strony izraelskich służb odpowiedzialnych za wywiad i bezpieczeństwo narodowe.

Na pytania francuskiego dziennika dotyczące informacji ujawnionych przez KAN rzecznik Sił Obronnych Izraela odpowiedział, że armia „prowadzi śledztwo w sprawie wydarzeń z 7 października i tego, co je poprzedzało”.

„Celem dochodzenia jest wyciągnięcie wniosków z tego ataku, a wnioski zostaną przedstawione opinii publicznej z całą przejrzystością” – dodał rzecznik Sił Obronnych Izraela.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl