Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, północna część kontynentu znajdzie się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa i północnym Atlantykiem. Pozostały obszar kontynentu pozostanie pod wpływem rozległego wyżu rozciągającego się od Rosji po Półwysep Iberyjski.

Polska będzie pod wpływem tego układu wyżowego, w chłodnym powietrzu polarno-kontynentalnym. Od wybrzeża na wschód przemieszczać będzie się mało aktywny, rozmywający się front atmosferyczny, za którym napłynie wilgotne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na południowym wschodzie początkowo rozpogodzenia, a od godzin południowych większe przejaśnienia na wybrzeżu i Pomorzu. Rano we wschodniej połowie kraju mgły, miejscami ograniczające widzialność do 100 m.

 Na zachodzie i północy miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 7 do 10 st., chłodniej na północnym wschodzie, od 6 do 7 st., cieplej na wybrzeżu, od 10 do 12 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na wybrzeżu i Pomorzu początkowo miejscami zachmurzenie umiarkowane. Liczne mgły, zwłaszcza w północnej połowie Polski oraz na Ziemi Łódzkiej, Kielecczyźnie i Lubelszczyźnie, miejscami ograniczające widzialność do 100 m. W obszarze od Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska po Mazowsze gdzieniegdzie możliwe słabe opady mżawki.

Temperatura minimalna od -1 st. na Suwalszczyźnie, około 2 st. w centrum, do 4 st., 6 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny.

W piątek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, a po południu na Ziemi Lubuskiej, w zachodniej Wielkopolsce i na Śląsku większe przejaśnienia, lokalnie rozpogodzenia. Na wybrzeżu miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st., 8 st. na wschodzie do 11 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, od zachodu przechodzący na kierunki południowe.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, początkowo mgła. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie całkowite. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich. W piątek zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl