Maroko: zatrzymano 52 podejrzanych o związki z tzw. Państwem Islamskim

W Maroku zatrzymano 52 osoby podejrzane o przynależność do komórki powiązanej z tzw. Państwem Islamskim (IS) oraz udaremniono kilka zamachów planowanych na terenie kraju – poinformowało w środę marokańskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Zatrzymań pod zarzutem terroryzmu i przynależności do Państwa Islamskiego dokonano we wtorek 19 lipca i według MSW jest to największa grupa zatrzymanych w ciągu ostatnich lat. Śledztwem objęte były 143 osoby.

Z oświadczenia ministerstwa wynika, że zatrzymani pochodzili z różnych regionów kraju. Ich celem było wywołanie w kraju chaosu, by utworzyć marokańską prowincję Państwa Islamskiego. Planowali zamachy na pracowników służb bezpieczeństwa, wojskowych oraz turystów, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Jak podaje włoski dziennik „Il Fatto Quotidiano”, w toku śledztwa wykazano, że zatrzymani byli również powiązani z dżihadystami z Algierii oraz regionu Sahelu.

Według gazety w czasie operacji służby skonfiskowały liczne flagi IS, materiały służące do produkcji bomb, noże, wiele sztuk broni palnej oraz książki, które informowały, jak skonstruować materiały wybuchowe oraz zawierały szczegółowe informacje, jak przeprowadzić różnorakie zamachy terrorystyczne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl