USA: Fałszywy alarm bombowy na głównym dworcu kolejowym w Waszyngtonie

Główny dworzec kolejowy w Waszyngtonie – Union Station został w środę ewakuowany ze względu na alarm bombowy – poinformował Reuters powołując się na świadków i źródła w policji. Alarm okazał się fałszywy.

„Mamy alert bombowy” – powiedział dziennikarzowi Reutera policjant, nakazując ludziom opuszczenie budynku dworca usytuowanego w śródmieściu Waszyngtonu, w pobliżu gmachu Kapitolu.

Wśród podróżnych i osób przebywających na dworcu wybuchła panika. Wszyscy usiłowali jak najszybciej opuścić dworzec. Wśród ludzi stojących na zewnątrz gmachu widać były policyjne psy poszukujące materiałów wybuchowych. Na miejsce przybyły liczne radiowozy policyjne i ambulans.

Po przeszukaniu dworca i jego rejonu nie znaleziono jednak nic podejrzanego. Policja zezwoliła ludziom na powrót do wnętrza gmachu.

Union Station jest ważnym węzłem kolejowym, w którym krzyżują się linie pociągów dalekobieżnych i podmiejskich a także linie metra.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl