fot. PAP/EPA

Wystartowała kampania prezydencka D. Trumpa na 2020 r.

Donald Trump startuje z kampanią prezydencką na 2020 rok. Dla prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie to trudna walka, bo dotychczas w sondażach wyprzedza go demokrata Joe Biden.

Donald Trump zadeklarował ponowny start w wyborach podczas wiecu w Orlando na Florydzie.

– Oficjalnie rozpoczynam kampanię o reelekcję w 2020 r. – oświadczył Donald Trump.

Rzadko się zdarza, by polityk rozpoczynał kampanię tak wcześnie.

– On (D. Trump) chciałby uniknąć pojawienia się konkurentów w partii republikańskiej, więc zajął pole kandydata w 2020 roku – mówił prof. Robert Alberski.

Prezydent Donald Trump przypomniał slogan „Make America Great Again”, który był głównym hasłem wyborczym jego poprzedniej kampanii przed wyborami w 2016 r. Ruszając do walki wyborczej, Donald Trump krytykował Demokratów.

– Bez względu na to, jakiej etykiety używają, głosowanie na Demokratów w 2020 r. jest głosowaniem za wzrostem radykalnego socjalizmu i zniszczeniem amerykańskiego snu – stwierdziła głowa państwa.

Walka wyborcza będzie zacięta, bo Donald Trump ma poważnego konkurenta. Nawet prawicowa telewizja Fox News podaje, że gdyby wybory odbyły się dziś, wygrałby je kandydat Demokratów, były wiceprezydent za czasów Baracka Obamy – Joe Biden. Jednak Donald Trump ma także solidne argumenty po swojej stronie.

– Wielkim sukcesem jest doskonała kondycja gospodarki amerykańskiej. Panuje patriotyzm ekonomiczny – przedsiębiorstwa mają obniżone koszty pracy i zapewnioną ochronę przemysłu, co prowadzi do tego, że następuje reindustrializacja kraju – wskazał politolog dr Rafał Olszowski.

Za Donalda Trumpa przeprowadzono też największe obniżenie podatków od czasów Ronalda Reagana. Dla konserwatywnych wyborców bardzo ważna była też przeprowadzona przez Trumpa zmiana w składzie Sądu Najwyższego. Dzięki nominacji Neila Gorsucha i Bretta Kavanaugha, zdołał on na lata przechylić orzecznictwo gremium w kluczowych kwestiach cywilizacyjnych. Wielu wyborcom zapewne podoba się też decyzja przeniesieniu ambasady USA do Jerozolimy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj