fot. PAP/Marcin Obara

Boss mafii dopalaczowej poszukiwany. Mężczyzna podejrzany jest o zlecenie zabójstwa m.in. ministra sprawiedliwości

Jest europejski nakaz aresztowania wobec bossa mafii dopalaczowej Jana S. Mężczyzna jest podejrzany o zlecenie zabójstwa m.in. ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro.

Śledczy CBŚP m.in. przed dwoma tygodniami rozbili gang producentów i handlarzy dopalaczami. Przestępcy sprzedali ponad pół tony środków psychoaktywnych. Ich wartość to około 14 milionów złotych.

To tylko jeden z wielu z sukcesów w walce z mafią dopalaczową. Rząd wypowiedział jej prawdziwą wojnę.

– W sierpniu 2018 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która zaostrzyła przepisy, m.in. przewidziała karalność wprowadzenia do obrotu tzw. dopalaczy – mówiła adwokat Iwona Tworzydło-Woźniak.

Dopalacze traktowane są jak narkotyki. Za ich posiadanie i sprzedaż grożą kary pozbawienia wolności.

– My robimy to, co do nas należy. Prowadzimy intensywne śledztwa wyłapujemy tych bandytów. Będziemy domagać się wobec nich bardzo wysokich kar – mówił Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny.

Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej, akcentował, że dzięki działaniom min. Zbigniewa Ziobry, jego resortowi i prokuraturze wiele środowisk, grup przestępczych jest zagrożonych

– Nie może czuć się bezpiecznie, jak to miało miejsce kilka lat temu – podkreślał wiceszef resortu obrony Wojciech Skurkiewicz.

Swoją konsekwencją w walce z dopalaczowymi gangami minister Ziobro bardzo naraził się światkowi przestępczemu.

„Ten sku… podpisał nową ustawę. Zepsuł mi interes” – to słowa jednego z dopalaczowych bossów Jana S, które przytoczyła „Rzeczpospolita”

Mężczyzna zlecił zabójstwo szefa resortu sprawiedliwości.

– Przerażająca informacja, pokazująca jak wiele interesów nasza władza narusza i jak ważna jest dobra ochrona najważniejszych osób w państwie, najważniejszych polityków – mówił europoseł PiS Adam Bielan.

Za zbrodnię Jan S. chciał zapłacić 100 tys. złotych. W ręce policji wpadł jednak mężczyzna, któremu S. zlecił zabójstwo.

– Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał europejski nakaz aresztowania wobec obywatela Polski Jana S. Jest on podejrzewany o podżeganie do dokonania zabójstw kilku osób. Jednym z pokrzywdzonych jest właśnie minister sprawiedliwości – podkreślał Marek Poteralski, rzecznik sądu okręgowego we Wrocławiu.

Na wiadomość o zamiarach jego zabójstwa minister Ziobro odpowiedział: „Bandytom mówimy jedno: <<nie wystraszycie nas, sprawiedliwość was dopadnie>>”.

Szef resortu sprawiedliwości podkreślił, że nie zmieni kursu w zaostrzaniu prawa karzącego handlarzy narkotykami czy dopalaczami.

TV Trwam News/RIRM

drukuj