fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Użycie kartki wyborczej jako narzędzia decydującego o losie narodu, to najważniejsza lekcja, jaką wynieśliśmy z wyborów do PE. Pamiętajmy o tym jesienią

Użycie kartki wyborczej jako narzędzia decydującego o losie narodu, to najważniejsza lekcja, jaką wynieśliśmy z tych wyborów i z ubiegłych czterech lat. To lekcja, o której powinniśmy pamiętać przed wyborami jesiennymi. Ci wszyscy, którzy będą zastanawiali się, czy zostać w domu czy pójść na wybory, niech pamiętają o lekcji z maja 2019 r. Lekcji, która powiedziała: Polaków wyznających wartości narodowe, wartości patriotyczne, wartości chrześcijańskie jest więcej – podkreślił poseł Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, iż kartka wyborcza jest najpotężniejszym narzędziem kształtującym rzeczywistość państwa.

– Zwycięstwo kartki wyborczej to największy fenomen wyborów, które są za nami. Zwycięstwo tego narzędzia, w które Polacy przestali wierzyć, chociaż przez dziesiątki lat wolne wybory były synonimem niepodległości (…), ponieważ oddawały władzę w ręce narodu. Dla wszystkich było oczywiste, że naród musi zdecydować za niepodległością, za demokracją, za tym, że ci wszyscy, którzy byli spychani przez dziesiątki lat na margines wreszcie będą mogli kształtować swoje życie w oparciu o własność prywatną, o rodzinę, o wartości chrześcijańskie. Tak się wydawało, że będzie. Niestety rok 1989 doprowadził do jednej z najbardziej bolesnych porażek, jakie Polska poniosła. Okazało się, że kontrakt Okrągłego Stołu nie przyniósł wolnych wyborów – wskazał Antoni Macierewicz.

To na dziesięciolecia załamało wiarę narodu w demokrację, złamało wiarę narodu w głosowanie, złamało wiarę narodu w uczciwość polskich elit politycznych – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Dopiero wybory z 2015 roku, a zwłaszcza wiarygodność rządu pani Beaty Szydło, osiągnięcia rządu pana Mateusza Morawieckiego przywróciły te wiarę. To się sprawdziło i zaowocowało w wyborach, które właśnie są za nami. Oczywiście decyzje gospodarcze, decyzje społeczne, decyzje polityczne miały tutaj olbrzymi wpływ, ale pamiętajmy: użycie kartki wyborczej jako narzędzia decydującego o losie narodu, to najważniejsza lekcja, jaką wynieśliśmy z tych wyborów i z ubiegłych czterech lat. To lekcja, o której powinniśmy pamiętać przed wyborami jesiennymi. Ci wszyscy, którzy będą zastanawiali się, czy zostać w domu czy pójść na wybory, niech pamiętają o lekcji z maja 2019 r. Lekcji, która powiedziała: Polaków wyznających wartości narodowe, wartości patriotyczne, wartości chrześcijańskie jest więcej. Jeżeli my wszyscy pójdziemy do wyborów, to ukształtujemy los narodu, ukształtujemy nasze państwo zgodnie z tym, o czym marzyliśmy przez dziesięciolecia (…). Naród zjednoczony zawsze zwycięży – podkreślił były minister obrony narodowej.

RIRM

drukuj