fot. https://pixabay.com/pl/photos/ludzie-cz%C5%82owiek-dla-doros%C5%82ych-r%C4%99ce-3120717/

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Decyzja D. Trumpa o ustanowieniu 22 stycznia Dniem Życia ma olbrzymie znaczenie dla całego świata. Pokazuje ona, jak dalece odbiega jego kadencja od narastającej fali agresji wymierzonej w życie

Decyzja Donalda Trumpa o ustanowieniu 22 stycznia Dniem Życia ma olbrzymie znaczenie praktyczne dla całej Ameryki i całego świata. Decyzja ma też olbrzymie znaczenie symboliczne, bo pokazuje, jak dalece odbiega jego kadencja, jak dalece odbiega jego myślenie o polityce i obowiązku polityków od tego, co reprezentuje narastająca fala agresji wymierzona w życie, w chrześcijaństwo, w człowieczeństwo związana z ideologią LGBT – mówił Antoni Macierewicz, były szef MON, w felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił dzień 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Ludzkiego Życia. „Tego dnia świętujemy cud ludzkiej egzystencji i odnawiamy nasze postanowienie budowania kultury życia, w której każdy człowiek w każdym wieku jest chroniony, ceniony i kochany” – czytamy na stronie Białego Domu. [czytaj więcej]

Felietonista TV Trwam wskazał, że jest to ostatni akt prezydenta Donalda Trumpa w jego kadencji.

– Od tego momentu władze w Stanach Zjednoczonych przejęła formacja partii demokratycznej, której prezydentem w imieniu wszystkich Amerykanów jest Joe Biden, a wiceprezydentem została pani Kamala Harris – powiedział Antoni Macierewicz.

Znamy pierwsze decyzje i pierwsze plany nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Joe Bidena cofnął aż dziewięć decyzji swojego poprzednika Donalda Trumpa. [więcej]

– Decyzja Donalda Trumpa o ustanowieniu 22 stycznia Dniem Życia ma olbrzymie znaczenie praktyczne dla całej Ameryki i całego świata. Decyzja ma też olbrzymie znaczenie symboliczne, bo pokazuje, jak dalece odbiega jego kadencja, jak dalece odbiega jego myślenie o polityce i obowiązku polityków od tego, co reprezentuje narastająca fala agresji wymierzona w życie, w chrześcijaństwo, w człowieczeństwo związana z ideologią LGBT – zaznaczył polityk.

Autor felietonu „Głos Polski” zwrócił uwagę, że prezydentura Donalda Trumpa miała olbrzymie znaczenie geopolityczne związane z bezpieczeństwem państwa polskiego.

– On dokonał swoistego przewrotu kopernikańskiego, na którego nie stać było żadnego z prezydentów Stanów Zjednoczonych, być może poza Ronaldem Reaganem. Donald Trump wsparł nie tylko wschodnią flankę i umocował wspierające Polskę wojska amerykańskie, ale także poparł naszą koncepcję budowy Międzymorza, czyli geopolitycznego porozumienia państw między: Morzem Bałtyckim, Adriatykiem i Morzem Czarnym, które sprawia, że Polska może czuć się bezpieczna. Bez względu na dążenia Niemiec i Rosji do porozumienia ponad Europą Środkową, czego symbolem, a także podstawową konstrukcją miał być rurociąg Nord Stream 2, mimo to Polska będzie miała sojuszników i będzie bezpieczna. To oczywiście leży w interesie gospodarczym oraz geopolitycznym Stanów Zjednoczonych, ale daje nam rzeczywistą pewność (jeżeli zostanie nadal to podtrzymane), że sojusz rosyjsko-niemiecki nie zostanie ukształtowany i nie zniszczy Polski i całej Europy – podkreślił rozmówca TV Trwam.  

Polityk przypomniał, że dokonania Donalda Trumpa dotyczą także innych części świata, np. południowo-wschodniej części Morza Śródziemnego.

– Sojusz Stanów Zjednoczonych z Grecją, Cyprem i Izraelem jest gwarancją, że ewentualne zbliżenie Turcji z Rosją nie zagrozi południowo-wschodniej flance NATO. Układ, jaki został zawarty między państwami islamskimi a Izraelem, przywraca bezpieczeństwo i pokój na środkowym wschodzie. I wreszcie rozpoczęcie działań na rzecz tego, by wyeliminować wpływy gospodarcze i polityczne, a także związane z informatyką Chin, które próbują zdominować w ten sposób cały świat, dają gwarancje, że nowa struktura geopolityczna sojuszu rosyjsko-chińsko-północnokoreańskiego nie zawładnie światem i nie doprowadzi do zdominowania nas przez neomarksizm. Bilans Donalda Trumpa jest dla Polski i dla świata niesłychanie korzystny. Miejmy nadzieję, że nie uda się go zniszczyć, a podstawowe jego linie będą kontynuowane – podsumował Antoni Macierewicz. 

radiomaryja.pl

drukuj