fot. M. Marek/Nasz Dziennik

A. Macierewicz o wyborze D. Tuska na premiera: Gdyby ten wniosek przeszedł to trzeba mieć świadomość konsekwencji tych decyzji dla przyszłości Polski

Mam nadzieję, że bez względu na to, czy Donald Tusk zostanie premierem, czy nie, tym razem nie wystąpi przeciwko temu, by Rosjanie odpowiadali za zbrodnię smoleńską. Czy Donald Tusk nadal będzie bronił Putina? – pytał  poseł Antoni Macierewicz, w felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

Antonii Macierewicz zaznaczył, że najbliższe dni będą trudne dla Polski, ponieważ większość sejmowa chce wybrać Donalda Tuska na stanowisko premiera.

– Gdyby ten wniosek przeszedł, to trzeba mieć świadomość konsekwencji tych decyzji dla przyszłości Polski. Mamy świadomość tego, że pan Donald Tusk (…) działał na rzecz tego, by polskie służby specjalne współdziałały i współpracowały ze służbami rosyjskimi – współpracowały na szkodę Polski, na szkodę prawdy o zbrodni smoleńskiej, ale także współpracowały tak, aby wspierać Rosję w walce przeciwko innym państwom – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Jak wskazał autor felietonu, nie ma wątpliwości, że Donald Tusk jest osobą, która odpowiada za obronę Putina i ukrywanie prawdy o zamachu smoleńskim.

– Robił to, podejmując decyzje, iż cała tragedia nie będzie badana przez polskie służby. Miał pełną informację, że przyjmując konwencję chicagowską, w istocie oddaje w cały sposób badania Rosjanom, a Polacy nie będą mieli żadnego dostępu do możliwości zbadania katastrofy smoleńskiej. Co więcej, w jednym z przemówień sejmowych powiedział, że jako premier, jako człowiek, który nadzorował komisję, zakazał komisji pełnego zbadania zamachu – podkreślił poseł.

Dodał, że jedyną instytucją, która zbadała, że doszło do zamachu i pokazała wszystkie materiały dowodowe jednoznacznie wskazujące na to, że Rosjanie doprowadzili do zamordowania pana Prezydenta i polskiej elity, jest podkomisja, która opublikowała raport o tym, co rzeczywiście się stało.

– Jest to zbrodnia, która jest analogicznym dramatem dla Polski, jak zbrodnia katyńska. Podobnie jak ze zbrodnią katyńską, o której okłamywano przez dziesiątki lat, jest ze sprawą zbrodni smoleńskiej. Donald Tusk robił wszystko, by uniemożliwić zbadanie tej zbrodni i nadal robi wszystko, żeby kłamać w tej sprawie. (…) Mam nadzieję, że bez względu na to, czy Donald Tusk zostanie premierem, czy nie, tym razem nie wystąpi przeciwko temu, by Rosjanie odpowiadali za zbrodnię smoleńską. Czy Donald Tusk nadal będzie bronił Putina? Czy Donald Tusk nadal będzie działał przeciwko Polsce? Czy Donald Tusk będzie nadal sprawiał, że Polska będzie zagrożona ze strony rosyjskiej i niemieckiej? Zrobimy wszystko, by tak się nie stało! – mówił Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl